Šokujúce správy o kultúrnej revolúcii. Druhý diel je situovaný do súčasnosti a prináša obrazy veľkého obratu. Čína sa prudko rozvíja. Všetci chcú zbohatnúť, aj nevlastní bratia Holohlavý Li a Železný Sung. Li obchoduje s odpadkami, Sung predáva masť na zväčšenie pŕs pre ženy. Li je prefíkaný obchodník a zarába milióny. Sung je večný smoliar, priveľmi dobrý pre divoký kapitalizmus. Tragikomický príbeh o mladých mužoch, ktorí prežili kultúrnu revolúciu a skúšajú šťastie v nových pomeroch.
Jü Chua (nar. 1960, Če-ťiang), pôvodne zubár, patrí dnes medzi najvýznamnejších čínskych spisovateľov. Vydal štyri romány a niekoľko zbierok poviedok. Román Bratia sa stal svetovým bestsellerom a získal viacero medzinárodných ocenení. Podľa jeho románu Žiť vznikol film.
Súčasný čínsky román o osudoch dvoch chlapcov v čase tzv. Kultúrnej revolúcie v šesťdesiatych rokoch 20. storočia. Chlapci prežívajú búrlivé detstvo v zapadnutej čínskej dedinke na pozadí politických udalostí, ktoré zničili milióny životov. Román, ktorý v súčasnej čínskej literatúre nemá obdoby sa stal bestsellerom avšak je kritizovaný komunistickou propagandou. Je to vynikajúca reflexia čínskej spoločnosti v uplynulých desaťročiach.
Bilingválne, francúzsko-slovenské vydanie poetických textov filozofa a teoretika fotografie F. Soulagesa s fotografiami T. Golasovej.
François Soulages (1953) vyštudoval filozofiu a pôsobí ako univerzitný profesor na université Paris-VIII a na Institut National d’Histoire de l’Art. Publikoval vyše pätnásť kníh o fotografii, obraze, estetike (Esthétique de la photographie : La perte et le reste, Armand Colin, 2005). Je taktiež autorom kníh Politiques de la photographie du corps (Klincksieck, 2007), Dialogues sur l’art et la technologie (L’Harmattan, 2003), Esthétique de la photographie (Nathan, 1998), Création (photographique) en France (Musée de Toulon, 1988). Jeho knihy boli preložené do španielčiny, poľštiny, kórejčiny a slovenčiny. Organizuje konferencie v južnej Amerike, Európe, severnej Afrike a v Číne.
Terézia Golasová (1980) absolvovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Zúčastnila sa niekoľkých skupinových výstav na Slovensku a v zahraničí. Študuje sinológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.